КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА ХАРКОВА

ПОСТАНОВА

25.05.2007 р.

N 3-5595/13-2007


Суддя Київського районного суду м. Харкова за участю секретаря, представника розглянув матеріали, що надійшли від начальника ДПІ Київського району м. Харкова про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина 30.01.71 р. н., який працює директором ТОВ, проживає за адресою: м. Харків, за частиною першою ст. 1633 КпАП, встановив:

Згідно з протоколом адміністративної справи громадянин, будучи посадовою особою - директором ТОВ, під час перевірки не виконав законні вимоги посадової особи ДПІ, передбачені в п. 5 - 8 ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", не видав посвідчені копії документів, чим порушив частину першу ст. 1633 КпАП, тобто невиконання посадовими особами підприємств, установ, організацій, включаючи установи НБУ, комерційні банки та інші фінансово-кредитні установи, законних вимог посадових осіб органів ДПС, перелічених у п. 5 - 8 частини першої ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні".

У судовому засіданні представник громадянина заперечував його винуватість у скоєнні адміністративного правопорушення. При цьому представник зазначив, що протокол складено не у присутності особи, громадянин був відсутній на робочому місці.

Суд вислухавши думку представника громадянина, перевіривши матеріали адміністративної справи, доходить до такого.

Згідно з актом про відмову у видачі копії первинних документів, складених головним державним податковим ревізором - інспектором, у зв'язку з виявленням порушення податкового законодавства, вилученню підлягали договори, податкові накладні, довіреність ТОВ.

При складанні акта було зазначено, що в порядку п. 9 ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" ревізором-інспектором було запропоновано копіювати первинні документи для їх подальшого вилучення. У видачі документом було відмовлено.

Згідно з частиною першою ст. 1633 КпАП особа може бути притягнута до адміністративної відповідальності за невиконання посадовими особами законних вимог посадових осіб органів ДПС, перелічених у п. 5 - 8 ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні". Стосовно громадянина був складений протокол фактично про те, що він не виконав п. 9 ст. 11 зазначеного Закону. Отже, дії громадянина не підпадають під дію частини першої ст. 1633 КПАП, позаяк цією статтею не передбачена відповідальність за невиконання п. 9 ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу України". Зважаючи на викладене, справа стосовно громадянина за частиною першою ст. 1633 КпАП підлягає припиненню за відсутністю складу правопорушення.

Враховуючи викладене, керуючись ст. 247 п. 1, 283, 284 КпАП, постановив:

Провадження у справі про адміністративне правопорушення стосовно громадянина за частиною першою ст. 1633 КпАП провадженням припинити у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Постанова остаточна, оскарженню не підлягає.

 

Суддя 

В. Сенаторов