ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 07.07.2016 р. N 14740/6/99-99-12-02-03-15

Державна фіскальна служба України розглянула лист Кооперативу про звільнення від сплати орендної плати за земельні ділянки комунальної власності та повідомляє.

Кооператив зацікавлений у застосуванні положення ст. 6 Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" (далі - Закон) про звільнення від сплати за користування земельними ділянками державної та комунальної власності.

Державна фіскальна служба України зауважує, що Закон не є законом із питань оподаткування або внесення змін до Податкового кодексу України (далі - Кодекс), таким чином, його положення суперечать нормам п. 2.1 ст. 2 та п. 7.3 ст. 7 Кодексу щодо визначення, у тому числі й зміни основних елементів податків.

Разом з тим Законом України від 17.05.2016 N 1365-VIII "Про внесення змін до Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" щодо безперешкодної діяльності органів місцевого самоврядування" ст. 6 Закону викладено у новій редакції, яка передбачає звільнення суб'єктів господарювання від плати за користування земельними ділянками державної та комунальної власності в населених пунктах на території проведення антитерористичної операції.

ДФС звернулася до Міністерства фінансів України, що забезпечує формування та реалізацію єдиної державної податкової політики, щодо визначення механізмів застосування положень ст. 6 Закону у разі укладених договорів оренди.

Позицію Міністерства фінансів України з порушеного питання буде надано додатково.

____________