ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 30.08.2012 р. N 17537/Г-4

Щодо нарахування єдиного соціального внеску фізособами-підприємцями на зарплату працівників-інвалідів

<...>

Розмір єдиного внеску для кожної категорії платників та пропорції його розподілу за видами загальнообов'язкового державного соціального страхування визначаються статтею 8 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон).

Платники-роботодавці нараховують єдиний внесок на суми нарахованої заробітної плати за видами виплат, що включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі у натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", залежно від визначеного класу професійного ризику виробництва, до якого віднесено платника єдиного внеску, з урахуванням видів його економічної діяльності (від 36,76 відсотків до 49,7 відсотків).

Згідно із частиною 13 статті 8 Закону єдиний внесок для підприємств, установ, організацій, в яких працюють інваліди, встановлюється у розмірі 8,41 відсотка їх заробітної плати. Іншого Законом не передбачено.

Враховуючи зазначене, фізична особа - підприємець нараховує єдиний внесок на заробітну плату працівників-інвалідів у розмірі, встановленому залежно від класу професійного ризику виробництва, до якого його віднесено.

 

Директор
департаменту надходження доходів

В. Литвиненко