ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 26.04.2012 p. N 201/Д-106

Щодо сплати ЄСВ єдинниками

Пенсійний фонд України розглянув <...> звернення, яке надійшло під час проведення урядової гарячої лінії, щодо сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування фізичними особами - підприємцями, що використовують працю найманих осіб, які є пенсіонерами за віком або інвалідами, та повідомляє.

Відповідно до частини четвертої статті 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (в редакції Закону України від 07.07.2011 р. N 3609-VI) фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Таким чином, фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які обрали спрощену систему оподаткування та є пенсіонерами за віком або інвалідами, звільняються від сплати єдиного внеску за себе незалежно від використання ними праці найманих осіб.

Водночас за найманих працівників, в тому числі пенсіонерів за віком або інвалідів, сплата єдиного внеску підприємцями здійснюється на загальних підставах згідно з діючим законодавством.

 

Директор департаменту
надходження доходів

В. Литвиненко