ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 01.02.2012 р. N 2334/03-30

Щодо нарахування ЄСВ на суму винагороди, яку отримує державний виконавець

На звернення <...> Пенсійний фонд України розглянув листа <...> щодо нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на суму винагороди, яку отримує державний виконавець згідно зі статтею 46 Закону України "Про виконавче провадження", і повідомляє.

Базою для нарахування єдиного внеску для підприємств, установ та організацій, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, відповідно до пункту 1 частини першої статті 7 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" є суми нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суми винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Згідно зі статтею 2 Закону України "Про оплату праці" додаткова заробітна плата - це винагорода за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці. Вона включає доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством; премії, пов'язані з виконанням виробничих завдань і функцій.

Враховуючи зазначене, сума винагороди, яку отримує державний виконавець згідно зі статтею 46 Закону України "Про виконавче провадження", входить до складу додаткової заробітної плати та є базою для нарахування та утримання єдиного внеску.

 

Директор Департаменту
надходження доходів

В. Литвиненко