МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 25.02.2014 р. N 1837/0/14-14/18

Щодо розрахунку середньої заробітної плати

(Витяг)

Міністерство соціальної політики розглянуло <...> лист та повідомляє.

<...>

До питання 3.

Відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" (далі - Закон) право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, мають застраховані особи. Це право виникає з настанням страхового випадку в період роботи. Статтею 36 Закону також визначено підстави для відмови в наданні допомоги по тимчасовій непрацездатності. Наведений у <...> листі випадок не належить до цих підстав.

Відповідно до пункту 10 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням (далі - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 N 1266, якщо у розрахунковому періоді перед настанням страхового випадку застрахована особа не мала заробітку з поважних причин, що зазначені у пункті 4 цього Порядку, середня заробітна плата для розрахунку страхових виплат та оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця визначається виходячи з місячної тарифної ставки (посадового окладу), встановленої працівникові на момент настання страхового випадку.

У випадку, що зазначається у <...> листі, якщо у розрахунковому періоді застрахована особа не мала заробітку з поважної причини (тимчасова непрацездатність), що зазначена у пункті 4 Порядку, та з поважної причини, що не зазначена у пункті 4 Порядку (щорічної відпустки), на нашу думку, для обчислення середньої заробітної плати для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності може бути застосовано пункт 10 Порядку.

 

Заступник Міністра -
керівник апарату

В. Коломієць