МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 25.03.2014 р. N 335/13/84-14

Центральному комітету профспілки працівників освіти і науки України

 

 

Про розгляд звернення

Департамент заробітної плати та умов праці Міністерства соціальної політики України на виконання доручення Секретаріату Кабінету Міністрів України від 15.03.2014 N 7349/1/1-14 розглянув звернення щодо підвищення розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника і тарифного розряду ЄТС і в межах компетенції повідомляє.

У зв'язку з встановленням на законодавчому рівні з 1 грудня 2013 року нового розміру мінімальної заробітної плати та з метою недопущення збільшення грошового розриву між посадовим окладом працівника і тарифного розряду ЄТС та мінімальною заробітною платою Мінсоцполітики було підготовлено відповідний проект постанови Кабінету Міністрів України.

Разом з тим, Програмою діяльності Уряду, схваленою Кабінетом Міністрів України 27.02.2014 року, визначено, що основним завданням та ціллю діяльності Кабінету Міністрів України є невідкладна стабілізація фінансової ситуації та жорстка економія бюджетних коштів.

За інформацією Мінфіну, підвищення у 2014 році розміру посадового окладу працівника і тарифного розряду ЄТС, навіть з метою збереження у січні - вересні 2014 року грошового розриву у розмірі 295 гривень між цим показником та мінімальною заробітною платою, потребуватиме додаткових видатків з державного бюджету на оплату праці працівників бюджетної сфери в обсязі близько 7 млрд. гривень порівняно з передбаченими в Державному бюджеті України на цю мету. Встановлення ж посадового окладу працівника і тарифного розряду ЄТС на рівні мінімальної заробітної плати, передбаченої в бюджеті 2014 року, потребуватиме додаткових видатків на оплату праці працівників бюджетної сфери у сумі понад 51 млрд. гривень порівняно з обсягами, передбаченими в бюджеті 2014 року. Неінфляційні джерела прокриття таких видатків відсутні.

Відповідно до попереднього звіту Державної казначейської служби України виконання зведеного бюджету за січень - лютий поточного року не забезпечує можливість підвищення посадових окладів працівникам бюджетної сфери у поточному році.

Таким чином, для підвищення розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника першого розряду ЄТС до стабілізації економічної ситуації в країні немає можливості.

 

Директор Департаменту

О. Товстенко