МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 22.11.2010 р. N 309/18/99-10

Щодо обчислення середньої заробітної плати для розрахунку допомоги по вагітності та пологах

<...>

Норми Закону України "Про Державний бюджет України на 2010 рік" застосовуються з 1 січня 2010 року, і відповідно до статті 53 цього Закону з 1 січня 2010 року мінімальну заробітну плату встановлено у розмірі 869 гривень.

Враховуючи зазначене, у <...> випадку працівниці необхідно донарахувати допомогу по вагітності та пологах виходячи з нового розміру тарифної ставки.

Одночасно повідомляємо, що середня заробітна плата для розрахунку допомоги по вагітності та пологах може бути нижчою за розмір мінімальної заробітної плати, оскільки запроваджена постановою Кабінету Міністрів України від 08.12.2009 р. N 1332 до пункту 6 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням норма щодо підвищення її мінімального рівня до розміру мінімальної заробітної плати поширюється лише на випадки, коли застрахована особа працювала та сплачувала страхові внески або за неї сплачувалися страхові внески менше ніж календарний місяць.

 

Заступник директора Департаменту
соціального партнерства і
загальнообов'язкового державного
соціального страхування 

О. Постоюк