МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 14.04.2010 р. N 370/13/84-10

Щодо обмеження педнавантаження завідувачам відділень вищих навчальних закладів I - II рівнів акредитації та зменшення річного навантаження викладачам за час зимових канікул

У Департаменті з питань державного регулювання заробітної плати та умов праці розглянуто з питань компетенції листа щодо максимального обмеження педагогічного навантаження завідувачам відділень вищих навчальних закладів I - II рівнів акредитації та зменшення річного навантаження викладачам за час зимових канікул і повідомляється.

На даний час умови оплати праці працівників бюджетної сфери, утому числі працівників закладів освіти, визначаються відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 року N 1298 "Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери" (із змінами) та наказу Міністерства освіти і науки України від 26.09.2005 р. N 557 "Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ" (зі змінами), підготовленого на виконання цієї постанови, а також Інструкцією про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, яка затверджена наказом Міністерства освіти України від 15 квітня 1993 р. N 102 (зі змінами і доповненнями).

Пунктом 91 зазначеної Інструкції визначено, що керівні працівники закладів освіти, керівники фізичного виховання центрів допризовної підготовки можуть вести викладацьку роботу чи заняття з гуртками в цьому закладі, але не більше 9 годин та тиждень (360 годин на рік), якщо вони за основною посадою отримують повний посадовий оклад (ставку).

Інші працівники закладів освіти можуть вести викладацьку роботу або заняття з гуртківцями у цьому самому закладі освіти, але в середньому не більше 2 годин (12 годин на тиждень, 480 годин на рік), якщо вони за основною роботою отримують повний посадовий оклад (ставку).

Зазначеним працівникам за норму годин, визначену у цьому пункті, оплата провадиться понад основний посадовий оклад (ставку) у порядку, передбаченому відповідно для учителів, викладачів та керівників гуртків (за тарифікацією).

За години викладацької роботи чи занять з гуртками, виконані, як виняток, у зв'язку з виробничою необхідністю понад норму, зазначену у цьому пункті, провадиться погодинна оплата за фактичну кількість годин, але не більше 240 годин на рік.

Завідувачі відділень вищих навчальних закладів I - II рівнів акредитації відповідно до зазначеного пункту Інструкції можуть викладати у цьому навчальному закладі в обсязі не більше 480 годин на рік, а також у зв'язку із виробничою необхідністю вести педагогічну роботу з погодинною оплатою в обсязі не більше 240 годин на рік.

Стосовно питання щодо зменшення на 1/10 річного навантаження викладачам вищих навчальних закладів I - II рівнів акредитації за час зимових канікул більше одного місяця, то зазначена норма передбачена пунктом 79 вищезазначеної Інструкції.

Директор Департаменту

О. Товстенко