МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 13.04.2010 р. N 3812/0/14-10/18

Про застосування змін, внесених постановою Кабінету Міністрів України від 08.12.2009 р. N 1332

Міністерством праці та соціальної політики розглянуто питання щодо застосування окремих положень Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 N 1266, із змінами (далі - Порядок), та повідомляємо. 

Запитання 1. Як здійснюється розрахунок середньої заробітної плати для нарахування допомоги по вагітності та пологах, якщо застрахована особа знаходилася у трудових відносинах з підприємством понад три роки, страховий випадок настав 15 січня 2010 року, в розрахунковому періоді (липень - грудень 2009 року) відпрацьовано 2 дні, за які виплачено заробітну плату в сумі 183,0 грн., а інші дні знаходилася у відпустці без збереження заробітної плати (написала заяву за власним бажанням)?

Відповідь. Розрахунок здійснюється на загальних підставах. Оскільки відпустка без збереження заробітної плати не належить відповідно до пункту 4 Порядку до поважних причин, місяці та календарні дні перебування у цій відпустці не виключаються із розрахункового періоду. 
При цьому звертаємо увагу, що відпустка без збереження заробітної плати надається на строки та у випадках, встановлених статтями 25 та 26 Закону України "Про відпустки".

Запитання 2. Як здійснюється розрахунок середньої заробітної плати для нарахування допомоги по вагітності та пологах, якщо застрахована особа знаходилася у трудових відносинах з підприємством понад п'ять років, страховий випадок настав 3 лютого 2010 року, посадовий оклад 3000 грн., у застрахованої особи не відпрацьовано жодного дня, оскільки всі шість місяців розрахункового періоду перебувала у відпустці без збереження заробітної плати (написала заяву за власним бажанням)?