РАДА СУДДІВ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНА СУДОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 07.09.2015 р.

N 9рс-460/15,
N 1-15584/15

 

Прем'єр-міністрові України А. Яценюку

 

 

 

 

Щодо дефіциту фонду оплати праці судів

Звертаємось до вас із приводу критичної ситуації, що склалася в судах загальної юрисдикції у зв'язку з неналежним фінансовим забезпеченням фонду оплати праці.

Зазначаємо, що обсяг бюджетних призначень для формування фонду оплати праці судів загальної юрисдикції на 2015 рік був сформований з урахуванням обмеження місячного розміру суддівської винагороди 10 розмірами мінімальної заробітної плати відповідно до Закону від 28.12.2014 N 76-VIII "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України".

Незважаючи на скасування Законом від 02.03.2015 N 213 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" обмежень місячного розміру суддівської винагороди та встановлення Законом "Про забезпечення права на справедливий суд" посадового окладу судді місцевого суду в розмірі 10 мінімальних заробітних плат з відповідними доплатами, додаткові бюджетні призначення на оплату праці не виділялись.

Внаслідок цього у 2015 році утворився дефіцит фонду оплати праці на виплату суддівської винагороди працюючим суддям у розмірі майже 640,0 млн. грн.

Крім того, Законом від 17.07.2015 N 648-VIII "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" судам загальної юрисдикції були зменшені призначення на нарахування на оплату праці за загальним фондом державного бюджету на суму 72,4 млн. грн.

З вересня 2015 року в рамках підвищення соціальних стандартів населення передбачається збільшення розміру мінімальної заробітної плати.

Розмір суддівської винагороди залежить безпосередньо від розміру мінімальної заробітної плати. Так, посадовий оклад судді місцевого суду становить 10 мінімальних заробітних плат з доплатами, визначеними ст. 133 Закону "Про судоустрій і статус суддів", посадовий оклад судді апеляційного суду розраховується пропорційно до посадового окладу судді місцевого суду з коефіцієнтом 1,1 із відповідними доплатами.

У зв'язку із вказаним дефіцит коштів на виплату суддівської винагороди, який неможливо перекрити за рахунок інших джерел надходжень, ще збільшиться і буде складати 792,4 млн. грн.

З огляду на викладене, просимо надати доручення Міністерству фінансів під час підготовки змін до Закону "Про Державний бюджет України на 2015 рік" передбачити додаткові призначення судам загальної юрисдикції для покриття дефіциту фонду оплати праці на виплату суддівської винагороди працюючим суддям.

 

Голова РСУ

В. Сімоненко

Голова ДСАУ

З. Холоднюк