МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 22.10.2014 р. N 1/9-547

Про підтримку позашкільної освіти та збереження мережі позашкільних закладів

З метою забезпечення прав дітей на позашкільну освіту Міністерством освіти і науки України проведено моніторинг та аналіз мережі позашкільних навчальних закладів в регіонах станом на 15 вересня 2014 року.

Згідно з оперативними даними, що надійшли від місцевих органів управління освітою, на початок 2014/2015 навчального року не відкрито жодного нового позашкільного навчального закладу. Натомість в ряді областей з метою економії коштів поширюється практика реорганізації, злиття або об'єднання профільних позашкільних закладів, приєднання їх до загальноосвітніх навчальних закладів тощо. Нерідко такі рішення приймаються органами місцевого самоврядування з порушенням статті 9 Закону України "Про позашкільну освіту" та без врахування думки громади.

Таким чином реорганізовані позашкільні заклади в м. Коростені Житомирської області, м. Фастові Київської області, м. Кам'янець-Подільському Хмельницької області, м. Охтирці Сумської області.

В Херсонській області тривалий час Чаплинська районна рада не може вирішити на користь дітей долю Будинку дитячої та юнацької творчості смт Асканія-Нова, постійно реформуючи його, приєднуючи до різних навчальних закладів.

В Запорізькому районі Запорізької області прийнято рішення про функціонування Центру дитячої та юнацької творчості у вигляді відділу районної комунальної установи, незважаючи на те, що законодавством не передбачений такий тип навчального закладу.

Крім того, виявлено тривожну тенденцію щодо реорганізації дитячо-юнацьких спортивних шкіл в дитячо-юнацькі клуби фізичної підготовки, що звужує права спортивно обдарованих дітей на розвиток здібностей в обраному виді спорту, унеможливлює досягнення ними високих спортивних результатів, формування резерву національних збірних команд України. Такі приклади існують в Запорізькій та Херсонській областях.

В умовах обмеженого фінансування галузі освіти, враховуючи зростаючий попит населення на позашкільну освіту та необхідність охоплення змістовним дозвіллям дітей, зокрема і тих, які вимушено переселені із зон проведення антитерористичної операції, просимо вжити невідкладних заходів для недопущення скорочення мережі діючих позашкільних навчальних закладів в регіонах та кількості гуртків в них.

 

Міністр

С. Квіт