ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО ЛІСОВИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 25.07.2014 р. N 02-07/3531-14

Відповідно до ст. 22 Земельного кодексу України багаторічні насадження є сільськогосподарськими угіддями.

До цих сільськогосподарських угідь згідно з Інструкцією з заповнення державної статистичної звітності з кількісного обліку земель (форми N 6-зем, N 6а-зем, N 6б-зем, N 2-зем), затвердженою наказом Держкомзему від 05.11.98 р. N 377 (зареєстровано в Мін'юсті України 14.12.98 р. за N 788/3228), зараховуються лише: сади - багаторічні насадження, створені для отримання плодів; виноградники - багаторічні насадження, створені для отримання винограду; ягідники, тутівники, хмільники, насадження ефіроолійних культур, розсадники плодових культур, крім лісових; плантації декоративних багаторічних насаджень (квітники) для декоративного оформлення територій, а також для реалізації квітів; лікарські багаторічні насадження (беладона, наперстянка, шалфей лікарський та інші).

Інші види угідь, зазначені у листі, не є багаторічними насадженнями. Зокрема, наголошуємо, що полезахисні лісові смуги та інші захисні насадження є лісами, а не багаторічними насадженнями. Статтею 4 Лісового кодексу України визначено, що до лісового фонду України належать лісові ділянки, в тому числі захисні насадження лінійного типу, площею не менше 0,1 гектара.

Згадані у листі озеленювальні та декоративні насадження належать до зелених насаджень у межах населених пунктів, а не до багаторічних насаджень.

Враховуючи викладене, інформуємо, що питання щодо доцільності запровадження інвентарних номерів дерев на земельних ділянках, не віднесених до лісового фонду України, не належить до повноважень Держлісагентства України.

Щодо дерев, які зростають у лісовому фонді, то здійснення їх нумерації та обліку у складі основних засобів законодавством не передбачено, це неможливо і недоцільно.

 

Заступник Голови

В. Атаманчук