НАЦІОНАЛЬНА ПОЛІЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 24.05.2016 р. N 4924/39/03-2016

У Департаменті захисту економіки Національної поліції України розглянуто звернення щодо вивчення проблемних питань при застосуванні чинного законодавства України та надання роз'яснень.

Повідомляємо, що статтею 164 4 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КпАП) передбачено адміністративну відповідальність суб'єктів господарської діяльності за здавання виторгу з порушенням термінів, установлених правилами розрахунків і ведення касових операцій.

Відповідно до ст. 222 КпАП органи Національної поліції розглядають справи про правопорушення, передбачені статтею 164 4 КпАП. Від імені органів Національної поліції розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право працівники органів і підрозділів Національної поліції, які мають спеціальні звання, відповідно до покладених на них повноважень.

Згідно зі статтею 255 КпАП ("Особи, які мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення") протоколи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 164 4 КпАП, мають право складати органи Національної поліції.

Інформуємо також, що згідно зі статистичними даними у 2014 році протоколи за статтею 164 4 КпАП органами МВС не складалися; у 2015 році уповноваженими посадовими особами органів Національної поліції складено 1 протокол; за 4 місяці цього року - 4.

 

Заступник начальника

О. Лапко