МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 27.10.2016 р. N 3302-06/34317-07

Органам державної влади, органам місцевого самоврядування, установам, організаціям, підприємствам та іншим суб'єктам сфери публічних закупівель

 

 

 

 

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України на численні звернення щодо застосування законодавства у сфері публічних закупівель повідомляє.

У зв'язку із втратою чинності Закону України "Про здійснення державних закупівель" підстави для надання роз'яснень щодо застосування законодавства у сфері закупівель, безоплатної методологічної допомоги замовникам, відповідей на запити зацікавлених осіб у Мінекономрозвитку України, як Уповноваженого органу, відсутні.

Водночас, 01.08.2016 введено в дію для всіх замовників Закон України "Про публічні закупівлі" (далі - Закон), який установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Так, відповідно до статті 8 Закону основними функціями Уповноваженого органу є, зокрема:

- забезпечення функціонування інформаційного ресурсу Уповноваженого органу;

- надання узагальнених відповідей рекомендаційного характеру щодо застосування законодавства у сфері закупівель;

- надання безоплатних консультацій рекомендаційного характеру з питань закупівель на інформаційному ресурсі Уповноваженого органу.

Відповідно пункту 10 частини першої статті 1 Закону інформаційний ресурс Уповноваженого органу - сайт, наповнення якого здійснює Уповноважений орган та на якому надаються безоплатні консультації з питань закупівель, доступ до якого здійснюється через мережу Інтернет.

Таким чином, ознайомитись з узагальненими відповідями та/або отримати безоплатну консультацію рекомендаційного характеру з питань закупівель можна на офіційному веб-сайті Міністерства за адресою в мережі Інтернет www.me.gov.ua у рубриці "Публічні закупівлі".

Одночасно зазначаємо, що листи Міністерств не встановлюють норм права, носять виключно рекомендаційний та інформативний характер.

 

Директор департаменту
регулювання державних закупівель
Мінекономрозвитку

О. Стародубцев