МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 15.04.2016 р. N 31-29000-09-10/11128

Щодо подання реєстрів соціальних виплат

(Витяг)

Міністерство фінансів України на численні звернення <...> надає роз'яснення щодо застосування норм, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.2016 р. N 151 "Про затвердження Порядку взаємодії Міністерства фінансів, органів Державної казначейської служби та установ, які здійснюють виплати пільг, субсидій, інших соціальних виплат, під час перерахування таких виплат" (далі - постанова N 151).

<...>

2. Пунктом 2 постанови N 151 передбачено, що дія затвердженого цією постановою Порядку поширюється на здійснення соціальних виплат у грошовій формі. Норми постанови N 151 поширюються як на соціальні виплати у готівковій формі безпосередньо фізичним особам, так і на виплати у безготівковій формі, які здійснюються через юридичних осіб.

3. Відповідно до постанови N 151 реєстри подаються до органів Казначейства лише установами, які здійснюють соціальні виплати, тому під час руху коштів між структурними підрозділами місцевих державних адміністрацій, розподілу асигнувань, перерахування коштів від центральних органів ФСС до обласних підрозділів тощо реєстри не надаються.

<...>

5. Відповідно до додатка 1 до постанови N 151 реєстри надаються окремо за кожним видом соціальних виплат. Тому на аліменти, штрафи тощо має формуватися окремий реєстр, де у другому рядку "шапки" вписується назва (вид) виплати. При цьому до реєстру включаються усі одержувачі за даним видом виплат.

6. У разі якщо соціальна виплата для її отримувачів здійснюється через юридичну особу або здійснюється придбання товарів, робіт, послуг у юридичних осіб для забезпечення отримувачів такими товарами, роботами, послугами, то у графах 3 - 6 таблиці додатка 1 заповнюються реквізити не одержувача виплат, а реквізити юридичної особи.

Щодо формування реєстрів на перерахування соціальних виплат через відділення поштового зв'язку та поштовими переказами зазначаємо, що в графах 3 - 6 таблиці додатка 1 заповнюються реквізити поштового відділення, через яке перераховуватимуться кошти.

 

Заступник Міністра

О. Макеєва