ДЕРЖАВНА АРХІТЕКТУРНО-БУДІВЕЛЬНА ІНСПЕКЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 30.03.2016 р. N 40-303-(90-9)/2034

Державна архітектурно-будівельна інспекція України в межах повноважень розглянула звернення стосовно надання роз'яснення щодо внесення зміни даних у зареєстрованій декларації про початок виконання будівельних робіт і повідомляє.

Під час розгляду зазначеного питання Держархбудінспекція керується Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності" від 17.02.2011 N 3038-VI (далі - Закон N 3038-VI) і Порядком виконання підготовчих та будівельних робіт, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 N 466 "Деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт" (далі - Порядок N 466).

Частиною шостою ст. 36 Закону N 3038-VI визначено, що в разі якщо право на будівництво об'єкта передано іншому замовнику або змінено осіб, відповідальних за проведення авторського і технічного нагляду, замовник протягом трьох робочих днів повідомляє про такі зміни орган державного архітектурно-будівельного контролю, який зареєстрував декларацію про початок виконання будівельних робіт.

Так, згідно з п. 14 Порядку N 466, у разі коли право на будівництво об'єкта передано іншому замовнику або змінено осіб, відповідальних за проведення авторського нагляду під час виконання підготовчих робіт, або змінено осіб, відповідальних за проведення авторського та технічного нагляду під час виконання будівельних робіт, замовник (його уповноважена особа) протягом трьох робочих днів повідомляє про такі зміни відповідному органу державного архітектурно-будівельного контролю шляхом подання з дотриманням вимог п. 13 цього Порядку повідомлення про зміну даних у повідомленні про початок виконання підготовчих робіт чи повідомлення про зміну даних у повідомленні про початок виконання будівельних робіт за формою, наведеною в додатках 1 і 2 до цього Порядку.

Виконання підготовчих і будівельних робіт без подання такого повідомлення не може продовжуватися.

У разі зміни генерального підрядника чи підрядника (якщо підготовчі або будівельні роботи здійснюються без залучення субпідрядників) замовник (його уповноважена особа) повідомляє органу державного архітектурно-будівельного контролю про такі зміни листом.

Тобто зазначеною нормою Закону визначено вичерпний перелік підстав для внесення змін до виданої дозвільної документації на виконання будівельних робіт.

Принагідно зазначаємо, що листи Держархбудінспекції не є правовими актами, вони містять інформаційний характер, не встановлюють правових норм і діють до дня набрання чинності нормативно-правовими актами, що змінюють відповідні правовідносини.

 

Перший заступник Голови
Державної архітектурно-будівельної
інспекції України

В. В. Філончук