Підвищення розміру аліментів

27.09.10 09:22

Департамент державної виконавчої служби Міністерства юстиції України повідомив, що 30.06.2010 р. набрав чинності Закон України "Про внесення змін до Сімейного кодексу України щодо врегулювання порядку визначення розміру аліментів", згідно з яким внесено зміни до Сімейного кодексу України.
 

Довідка про проходження медичного обстеження є підставою для перенесення відпустки під час хвороби

24.09.10 11:49

Міністерство праці та соціальної політики України повідомило, що щорічна відпустка працівника може бути перенесена на інший період або продовжена у разі пред'явлення ним довідки про проходження обстеження у спеціалізованому лікувально-профілактичному закладі.

Як оплатити лікарняні за відсутності коштів у страхувальника?

24.09.10 11:24

Відповідно ч. 4 ст. 50 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" від 18.01.2001 р. N 2240-III (далі - Закон 2240),

 

Як оплатити лікарняні, які припадають на час вимушеного прогулу працівника поновленого на роботі?

24.09.10 11:09

Мінпраці розглянуло випадки оплати листків непрацездатності, які припадають на період оплати за час вимушеного прогулу по рішенню суду (лист від 08.09.2010 р. N 9602/0/14-10/18).

 

Про розрахунок норми тривалості робочого часу на 2011 рік

23.09.10 10:44

Міністерство праці та соціальної політики України листом від 25.08.2010 р. N 9111/0/14-10/13 надало приклад розрахунку норми тривалості робочого часу на 2011 рік.

Застосування середньогодинної заробітної плати для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності

21.09.10 12:43

Виконавча дирекція Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності розглянула нюанси розрахунку середньогодинної заробітної плати для обчислення допомоги по тимчасовій непрацездатності.

Хто має сплачувати часткову вартість путівки?

17.09.10 10:06

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності повідомив, що Порядком отримання путівок застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду, затвердженим постановою правління Фонду від 25.02.2009 N 12 не визначено, хто має сплачувати часткову вартість путівки.

Соціальне страхування з тимчасової втрати працездатності

17.09.10 09:14

Соціальне страхування з тимчасової втрати працездатності - є окремим видом загальнообов'язкового державного соціального страхування в Україні , що здійснюється Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Одинока матір має право на додаткову відпустку до 10 днів

14.09.10 06:42

Тривалий час не було чіткого визначення поняття одинокої матері. Більшість жінок, виховуючи дитину самостійно, навіть не здогадувались, що підпадають під визначення «одинока матір» та мають право на додаткову відпустку, яка з 1 січня 2010 року складає 10 календарних днів.

Досягнення працівником пенсійного віку не є підставою для звільнення

08.09.10 11:17

Міністерство праці та соціальної політики України повідомило, що  досягнення працівником пенсійного віку не є підставою для його звільнення, яке має бути оформлене виданням роботодавцем відповідного наказу (розпорядження) і законодавством не передбачено внесення даних про досягнення працівником пенсійного віку до трудової книжки.