Народні обранці збільшать державну допомогу

Верховна Рада України націлена на удосконалення порядку надання допомоги сім'ям з дітьми малозабезпеченим верствам населення та наближення їх соціального комфорту до загальнолюдських стандартів. В зв’язку з цим було прийнято за основу проект закону про внесення змін до деяких законів України, таких як закон «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям», «Про державну допомогу сім'ям з дітьми».

Народні обранці можуть розширити коло осіб, які матимуть право на одержання державної допомоги. З затвердженням відповідних змін право на таку допомогу може надаватись особам, які доглядають за інвалідами II групи внаслідок психічного розладу, одиноким матерям на дітей, які навчаються у загальноосвітніх навчальних закладах після досягнення ними 18-річного віку.

Пропонується спростити процедуру оформлення допомоги по вагітності та пологах для непрацюючих жінок шляхом вилучення з переліку документів, необхідних для призначення такої допомоги довідки для непрацюючих жінок про те, що вони не працюють, не вчаться, не служать.

Також Верховна Рада має на меті розширити категорію отримувачів та передбачити можливість надання допомоги матері (батьку) дітей у разі смерті одного з батьків, які не одержують на них пенсію за умови втрати годувальника або соціальну пенсію. Окремою статтею пропонується визначити випадки, за яких виплата допомоги на дітей одиноким матерям припиняється.

Так що слідкуємо за засіданнями народних депутатів. Відслідковуємо зміни.

 

Соціальне страхування в Україні 

{social}