І знову про єдиний соціальний внесок

Вкотре торкаючись болючої теми співпраці підприємців з Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності не можна залишити поза увагою роз’яснення Пенсійного фонду щодо нарахування і сплати єдиного внеску на суми допомоги по тимчасовій непрацездатності, що викладені в Листі від 10.03.2011 № 4469/03-20.

Для початку з акцентуємо увагу на ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та дамо визначення платникам єдиного податку для осіб, які отримують допомогу по тимчасовій непрацездатності. Це роботодавці, а саме - підприємства, установи та організації, фізичні особи, які використовують найману працю та виплачують допомогу по тимчасовій непрацездатності.

Зазначені платники, роз’яснює Пенсійний фонд, нараховують єдиний внесок на суму оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, що здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги по тимчасовій непрацездатності (абзац 2 пункту 1 частини і статті 7 Закону).

Згідно зі статтею 21 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності здійснює фінансування страхувальників - роботодавців та інших отримувачів страхових коштів для надання матеріального забезпечення.

А тому, Фонд не має обов’язку щодо нарахування та утримання єдиного внеску з сум допомоги по тимчасовій непрацездатності, виплаченої фізичним особам - суб'єктам підприємницької діяльності.

 

Соціальне страхування в Україні 

{social}