Суд зобов’язав Управління Пенсійного фонду призначити пенсію чорнобильцю

Вінницький апеляційний адміністративний судВінницький апеляційний адміністративний суд захистив права чорнобильця, зобов’язавши своїм рішенням управління Пенсійного фонду України в м. Вінниці призначити та виплатити йому пенсію.

Судом встановлено, що позивач звернувся до Управління Пенсійного фонду України із заявою про призначення пенсії зі зниженням пенсійного віку, як учаснику ліквідації аварії на ЧАЕС, але йому було відмовлено. УПФ не взяло до уваги той факт, що громадянин в період з 20 вересня по 24 жовтня 1988 року працював в 30-кілометровій зоні ЧАЕС по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Це підтверджується відповідними копіями довідок, а також посвідченням, яке підтверджує статус учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС ІІI категорії.

Розглянувши справу, суд дійшов висновку, що позивач має повне право на призначення йому пенсії відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та зобов’язав Управління Пенсійного фонду призначити чорнобильцю пенсію із зменшенням пенсійного віку.

Вінницький апеляційний адміністративний суд став на  захист прав та свобод громадян від свавілля суб’єктів владних повноважень, враховуючи те, що згідно з частиною 1 ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.