Депутати піднімуть прожитковий мінімум та мінімальну заробітну плату

Верховна РадаЗаконом України від 28.12.2014 № 80-VIII «Про Державний бюджет України на 2015 рік» «заморожено» на рівні грудня 2013 року, а по факту на третину зменшено реальні розміри основних державних соціальних стандартів і гарантій – прожиткового мінімуму, мінімальної заробітної плати, мінімальної пенсії.

Вищевикладене є порушенням норм Конституції України про недопущення звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод громадян, зокрема права на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім'ї.

Так, сьогодні державні соціальні гарантії – мінімальна зарплата та мінімальна пенсія – становлять менше 80 доларів, що значно нижче визначеного ООН рівня злиденності у 5 доларів США на день (довідково: станом на 15.01.2015 мінімальна зарплата – 77,2 доларів США). Така державна політика відносить  українців  до групи найбідніших народів світу.

В умовах стрімкого зростання цін і тарифів, девальвації гривні «замороження» ще на рік розмірів зарплат і пенсій поглибить катастрофічне падіння рівня життя громадян. 
Так, за офіційними даними Держстату України індекс споживчих цін у грудні 2014 року по відношенню до грудня 2013 року склав 124,9%, тобто купівельна спроможність мінімальної заробітної плати тільки за цей період знизилася на 24,9%. 

Зниження купівельної спроможності трудових доходів і пенсій провокує занепад вітчизняного виробництва і збільшення армії безробітних, поглиблення бідності навіть серед працюючих і зростання видатків з бюджету на допомоги та субсидії малозабезпеченим верствам населення, дотацій Пенсійному фонду тощо – така «економія» обертається колосальними збитками для держави. 

Народний депутат Сергій Каплін (Член депутатської фракції ПАРТІЇ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА") пропонує підвищити соціальні стандарти для населення – прожитковий мінімум та мінімальну заробітну плату.

Для чого він зареєстрував  від 25.02.2015 р. у парламенті відповідний законопроект за № 2239.

Даним законопроектом пропонується встановлення розмірів прожиткового мінімуму, мінімальної заробітної плати та мінімальної пенсії з 1 липня та 1 грудня 2015 року – з урахуванням розміру фактичного прожиткового мінімуму, розрахованого Мінсоцполітики у цінах грудня 2014 року, та середньозваженого прогнозованого рівня інфляції на 1 півріччя 2015 року (6,6%) та за 11 місяців 2015 року (12,1%) відповідно.

Як стверджує Каплін прийняття даного законопроекту сприятиме забезпеченню конституційного права громадян на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім'ї.