Представники ЖКГ незаконно вимагають у громадян міняти лічильники води

Лічильник водиГромадян змушують за власний кошт здійснювати повірку засобів обліку води та теплової енергії, що дає можливість співробітникам житлово-комунальної сфери заробити значні кошти за рахунок громадян.

Користуючись нагодою, вони пропонують повірку лічильників та намагаються нав'язати покупку нових приладів в своїх фірмах.

Працівники ЖКГ, прикриваючись вимогами робітників ПАТ «Київенерго», залякують жителів нарахуваннями плати за гаряче водопостачання згідно показників будинкових лічильників в разі невиконання відповідних вимог, що значно перевищує стандартні об’єми використання води.

Однак, відповідно до Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» та постанови Кабміну № 630 від 21.07.2005, кияни мають повне і законне право провести безкоштовну повірку лічильників, бо фактично вона вже сплачена.

Споживачі оплачують повірку лічильників та супутні дії щодо них у загальному порядку – при сплаті житлово-комунальних послуг, та не зобов'язані докладати до даного процесу власні організаційні зусилля.

Крім того, в тариф на гаряче водопостачання включена вартість на відповідні роботи - повірку та обслуговування лічильників. Вона складає 2,9% тарифу за кожен куб. м. В грошовому еквіваленті це становить 0,73 грн. якщо підключено рушникосушильник та 0,68 грн. без нього. 

При перерахунку на кількість квартир в м. Києві, а це близько 1 млн. 100 тис. та середньому вжитку гарячої води, отримаємо колосальні суми, котрі Київенерго отримує щомісячно. Куди йдуть ці гроші та на яких підставах вимагають проводити повірку за свої кошти не зрозуміло.