Верховна Рада може зменшити ЄСВ до 18%

Верховна РадаВідповідний законопроект було подано до Верховної Ради народними депутатами Ю. Б. Дерев’янко і І. М. Сусловою.

Прийняття законопроекту зумовлено нагальною потребою держави у забезпеченні умов для легалізації оплати праці, а також підвищення соціальних гарантій найманих працівників, необхідністю збільшення надходжень коштів єдиного соціального внеску у відповідні фонди соціального страхування.

Крім того зменшення розміру єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до 18 відсотків передбачено Коаліційною угодою 2014 року.

Ціллю та завданням цього законопроекту є створення умов для забезпечення соціальних гарантій найманим працівникам, зокрема – зарахування реального пенсійного стажу та матеріальної компенсації періодів втрати працездатності тій категорії працівників, які на даний час  частково або повністю працюють в тіні.

В разі прийняття цього законопроекту, буде надано можливість легалізувати свої заробітні плати мільйонам громадян України працездатного віку, що забезпечить збільшення надходжень до Пенсійного фонду понад 11 млрд. гривень та до місцевих бюджетів понад 8 млрд. гривень.

Спрощення та мінімізація адміністрування, прозорі системи направлення соціальних виплат, дозволять перерозподілити додатково 28 млрд. гривень.

Таким чином, запровадження цього законопроекту забезпечить додаткові кошти для соціальних потреб у сумі, не меншій 47 млрд. гривень.

 

Соціальний захист громадян