Активісти, хворі на гемодіаліз не били заступників міністра з охорони здоров'я

Активісти, хворі на гемодіалізАктивісти обурені заявою про побиття ними заступників міністра з охорони здоров’я.

В.о. міністра охорони здоров'я, Василь Лазоришинець, в ході засідання Кабінету міністрів заявив, що пікетники побили двох заступників міністра і тепер міліція розслідує цю подію.

«Ми, інваліди 1-ї групи, обурені поведінкою чиновників - заступників міністра: Олени Терещенко та Євгена Мороза. Адже тепер абсолютно ясно, що це люди не на своїх місцях і вони не можуть виконувати свої обов'язки як з причини відсутності належної компетенції, так і особистих якостей-», стверджують представники громадської організації «Нефро-надія», які були організаторами акції протесту під Міністерством охорони здоров’я 18 листопада.

Активісти запевняють, що готові надати відео і фото цих подій разом з відкритим листом, яке було передано до міністерства з переліком хворих. На їх думку, це є прямим підтвердженням того, що заяви чиновників є брехнею.

Як стверджують представники ГО «Нефро-надія», на пікеті були присутні тільки хворі на діаліз, гемофілію та діабет, літні та сліпі люди, які є інвалідами 1-ї та 2-ї групи.

«В результаті абсолютно брехливого пояснення від двох заступників міністра у людей здавали нерви і кілька хворих у відчаї заблокували представників МОЗ на сходах біля сцени, коли ті намагалися покинути актовий зал, вимагаючи більш зрозумілих роз'яснень», - пояснила голова ГО «Нефро-надія», Тетяна Ольховик.

Вона зазначила, що у залі також була присутня охорона МОЗ і міліція, втім вони ніяк не реагували на факт «побиття» заступників міністра.

«Сталася невелика тиснява тривалістю в 5-7 хв., але ніяк не побиття. Після чого люди дали їм піти, бо було зрозуміло, що чиновники прийшли не вислухати людей і подумати як вирішити проблему», - додала Тетяна.

Нагадуємо, що 18 листопада активісти вже вдруге пікетували Кабмін і МОЗ з вимогою виділити гроші на проведення гемодіалізу для хворих з нирковою недостатністю та дітей, які страждають на гемофілію.

 

Соціальний захист громадян