Службовий паспорт України зазнає «чипізації»

Уряд затвердив своєю постановою від 23.09.2014 № 486 зразок і технічний опис бланка службового паспорта України з безконтактним електронним носієм.

Паспорт матиме форму книжечки розміром 88×125 мм та складатиметься з м’якої обкладинки, форзаца, сторінки даних і 32-х паперових сторінок. У праву частину обкладинки буде імплантовано безконтактний електронний носій.

У зв’язку з цим, постанову КМУ «Про затвердження зразка бланка службового паспорта України» від 22.02.1996 визнано такою, що втратила чинність.

Нагадаємо, що службовий паспорт України є документом, що дає право на виїзд з України, в’їзд в Україну та посвідчує особу громадянина України під час перебування за межами країни. Службовий паспорт України на строк виїзду у службове відрядження за кордон видається, зокрема:

- адміністративно-технічним працівникам дипломатичної служби;

- співробітникам торговельно-економічних місій у складі дипломатичних  представництв України за кордоном, які не перебувають на дипломатичній службі;

- військовослужбовцям ЗСУ, Держприкордонслужби, Нацгвардії, СБУ та інших військових формувань, а також працівникам органів внутрішніх справ, органів прокуратури України, податкової міліції та митникам, які мають спеціальні звання чи займають  відповідні посади;

- громадянам України, які забезпечують обслуговування державних, парламентських делегацій України, делегацій КМУ на міжнародних конференціях і переговорах тощо.

Постанова набере чинності з 01.01.2015 р.

Службові паспорти України, видані до набрання чинності цією постановою, будуть чинними протягом строку, на який їх було видано.

Соціальний захист громадян