Декретні виплати не оподатковуються

В зв’язку з численними змінами в законодавстві багато молодих мам та бухгалтерів підприємств, а яких вони працюють, стурбовані питанням оподаткування декретних виплат.

«Мамочки» переймаються тим, щоб держава, яка покликана захищати добробут їхніх дітей, не обклала їх декретні виплати черговим податком, які після прийняття нового податкового кодексу з’являються, як гриби після дощу. А бухгалтери в свою чергу бояться залишитись крайніми в цьому законодавчому хаосі, який створили нам реформи цілеспрямованої влади.

 

Та на щастя деякі органи влади все ж таки працюють. В повному розумінні цього слова. 

Так Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики в своєму Листі №04-27/108 від 23.02.2011р. щодо оподаткування сум допомоги по вагітності та пологах роз’яснив, що доходи фізичних осіб, отримувані ними як допомога по вагітності та пологах згідно з нормами Закону України від 18.01.2001 року № 2240-ІІІ „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням”, відповідно до статей 164 та 165 Податкового Кодексу, не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку при визначенні об’єкта оподаткування для нарахування, утримання та сплати податку на доходи таких фізичних осіб.

Щодо застереження, встановленого в останньому абзаці підпункту165.1.1 пункту 165.1 статті 165 Кодексу, то до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу включаються, зокрема, доходи фізичних осіб лише у вигляді виплат, пов’язаних з тимчасовою втратою працездатності, вичерпний перелік страхових випадків для яких встановлено статтею 35 Закону № 2240, до складу якого не входять виплати фізичним особам у вигляді допомоги по вагітності та пологах.

Отже, дорогі майбутні мами, ваші декретні виплати не оподатковуються, тому зосередьтесь нарешті на майбутньому генофонді української нації.

 

Соціальне страхування в Україні 

 

 

{social}