Жоден переселенець з Криму не залишиться без уваги

Мінсоцполітики організувало роботу центральних та місцевих органів виконавчої влади з питань соціальної підтримки громадян та сімей, які залишають Автономну Республіку Крим та місто Севастополь і переселяються до інших регіонів на тимчасове перебування.

Про це заявила Міністр соціальної політики Людмила Денісова, виступаючи на засіданні Верховної Ради України.

„Враховуючи політичну ситуацію в АР Крим, велика кількість кримчан та севастопольців переселяються на тимчасове перебування до регіонів України.

Запевняю, що у цей важкий період жоден з них не залишиться без уваги”, – сказала Людмила Денісова.

Міністр повідомила, що на сьогодні вже відкрито урядову „гарячу лінію”. Інформація про неї поширюється через ЗМІ, розміщується на залізничних вокзалах та у поїздах кримського напрямку. Раз на годину по гучномовцю та при прибутті поїздів цього напрямку здійснюється оголошення щодо можливості громадян отримати телефони «гарячих ліній» державних установ за місцем їх прибуття.

„Станом на 24 березня до Урядового контактного центру вже звернулося близько 3000 громадян, зокрема, понад 1240 – з Криму. Кожне шосте звернення стосується питання розселення та забезпечення житлом”, - підкреслила Людмила Денісова.

Крім того, за словами Міністра, створено спеціальні „гарячі телефонні лінії” при облдержадміністраціях, інформація для переселенців з Криму міститься на їх веб-сайтах та у ЗМІ. Завдяки оперативно організованій роботі до регіонів вже надійшло 3600 звернень громадян. Зокрема, найбільше – понад 1200 – до Львівської області, до Івано-Франківської – понад 1200 звернень, до Вінницької – звернулися 255 осіб та 117 громадян - до влади Києва.

„Організовано роботу підвідомчих органів з надання соціальної допомоги та виплат громадянам за новим місцем їх перебування. Спрощено процедуру отримання пенсії переселенцями (цією послугою вже скористалися 133 пенсіонери) та страхових виплат через фонди соцстраху (до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві вже надійшло 2 звернення)”, – зазначила Людмила Денісова.

Вона також наголосила, що Мінсоцполітики готове запропонувати 55 тисяч вакансій по Україні, додавши, що до центрів зайнятості вже звернулось 39 осіб і 5 з них працевлаштовані. Окрім того, Міністр запевнила, що, у разі потреби, Мінсоцполітики готове розмістити громадян України з Криму у геріатричних пансіонатах та територіальних центрах.

„Та найбільш чутливим залишається питання подальшого соціального захисту понад 4,8 тис. дітей-сиріт, які залишаються на території Криму. Це діти з будинків сімейного типу, прийомних сімей та з інтернатних установ”, – сказала Людмила Денісова, підкресливши, що станом на 24 березня з Криму вже переїхали одна прийомна сім'я до Київської області та один дитячий будинок сімейного типу - до Хмельницької області.

Міністр також поінформувала про чисельні звернення громадян та юридичних осіб, які готові надати матеріальну підтримку переселенцям. „Сьогодні на засіданні Уряду буде прийнято рішення про відкриття рахунку для зарахування благодійних коштів таким громадянам”, – сказала вона.

Людмила Денісова закликала всіх кримчан, які не хочуть залишатися на окупованій території Криму і готові переїхати до інших регіонів України, робити це невідкладно. „Кожного з вас ми не залишимо без уваги”, – наголосила Міністр.

Соціальний захист громадян