Президенту та депутатам заборонять мати рахунки та нерухомість за кордоном

На думку більшості українців, що відображується у соціологічних опитуваннях та у численних акціях протесту, вищі державні службовці систематично використовують свої посади і владні повноваження з метою особистого збагачення. 

Здобуті корупційним шляхом доходи вилучаються з вітчизняної економіки, відмиваються за кордоном та витрачаються на предмети розкоші, нерухомість преміям – класу, на виховання та навчання своїх дітей в престижних західних школах та університетах – тобто, на розкоші, недоступні для переважної більшості громадян України.

Тим часом народ України живе у злиднях, а держава втрачає свій економічний потенціал.

Створенню корупційних схем сприяє поширеність такого конфлікту інтересів, коли у чиновників найвищого рангу приватні та «сімейні» інтереси превалюють над державними.

Адже володіння акціями зарубіжних компаній показує незацікавленість у розвитку реального сектору української економіки, здатного забезпечити достойний соціальний рівень громадян України.

Так само, володіння нерухомістю за кордоном демонструє несерйозне ставлення до розвитку вітчизняної інфраструктури, готовність тікати від відповідальності за свої дії за кордон.

Як відомо, власник нерухомості у будь-якій країні має великі шанси отримати політичний притулок та громадянство цієї країни.

Як вважає народний депутат України Андрій Павловський (член фракції Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина"), українські можновладці повинні відчувати особисту відповідальність за долю України, пов’язувати своє майбутнє і долю своєї сім’ї з долею своєї Батьківщини.

Проте людина, яка має активи за кордоном, не завжди керуватиметься у своїй діяльності державними інтересами.

Тому він пропонує  мотивувати можновладців до утримання від корупційних дій встановленою законом забороною мати цінні папери та рахунки в іноземних банках, нерухомість за кордоном.

Для реалізації цієї ідеї Павловським 31 січня поточного року зареєстровано у парламенті відповідний законопроект за №  4066.

Зокрема пропонується ліквідація поширених корупційних схем шляхом запровадження заборони для посадовців Української держави та органів місцевого самоврядування, чиї повноваження несуть в собі великі корупційні ризики, а також для членів сімей можновладців відкривати і мати поточні і вкладні (депозитні) рахунки, зберігати фінансові активи в іноземних банках і мати цінні папери іноземних емітентів, а також мати нерухомість за кордоном.

Ефективність заборони має бути забезпечена співмірними санкціями.

Прийняття законопроекту як вважає його автор дозволить уникнути конфлікту державних інтересів із приватними, корпоративними та сімейними інтересами, підвищить ефективність протидії корупції у сфері державного управління, дозволить знизити рівень корумпованості державного апарату і мотивує вищих посадовців Української держави сумлінно виконувати свої обов’язки, не розраховуючи замість цього безкарно вилучати кошти Державного бюджету України та примножувати власні статки за кордоном, щоб за нагоди переїхати жити в іншу країну.

 

Соціальний захист громадян