Контролюючі органи все частіше порушують мораторій не перевірки підприємців

Фахівцями Управління державного нагляду та контролю Держпідприємництва здійснено моніторинг проведення центральними органами виконавчої влади перевірок у ІV кварталі 2013 року.

Про це Держпідприємництво повідомило на своєму офіційному сайті. 

Зокрема, зазначено, що багато контролюючих органів здійснюють планові та позапланові перевірки з порушенням вимог Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

Серед порушень варто зазначити наступні:

-          порушення «мораторію» на проведення планових та позапланових перевірок фізичних осіб-підприємців, які не зареєстровані платниками ПДВ, та юридичних осіб, які застосовують спрощену систему оподаткування, що передбачає включення ПДВ до складу єдиного податку;

-          здійснення планових перевірок без затверджених уніфікованих форм актів, у яких передбачається перелік питань для здійснення планових перевірок.

Так, у порушення мораторію Держсільгоспінспекцією здійснено 566 перевірок, МВС – 135, Держгірпромнаглядом – 33, Держсанепідслужбою – 15.

Серед органів, які здійснюють перевірки без затверджених уніфікованих форм актів, варто виокремити Державну службу України з контролю за наркотиками, органом було проведено 143 планові перевірки.

Про всі вищезазначені порушення законодавства Держпідприємництвом проінформовано Кабінет Міністрів України.

З метою уникнення правопорушень та подальшого впорядкування і вдосконалення процедури здійснення державного контролю підприємницької діяльності у 2014 році Держпідприємництвом України розроблено законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення державного нагляду (контролю) та визначення сфер господарської діяльності, що підлягають державному нагляду (контролю)», яким передбачається, серед іншого, впровадження інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю).

Соціальний захист громадян