Суттєво збільшиться допомога на поховання

Згідно Конституції України усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах та г мають рівні конституційні права і свободи є рівними перед законом.

На сьогодні розмір допомоги що виплачується на поховання пенсіонера становить двомісячну пенсію, яку отримував пенсіонер на момент смерті. 

Враховуючи що пенсія окремого пенсіонера різна, обсяг допомоги також відрізняється. В той час коли незначна кількість пенсіонерів отримує пенсію понад 10 тис. грн., у більшості випадків обсяг пенсії та відповідно допомоги на поховання не дозволяє зустріти гідну смерть.

Більшість пенсіонерів в Україні отримує пенсію в розмірі до 1200 гривень. Тоді допомога на поховання складає менш ніж 2400 гривень.

Однак витрати на поховання складають від 7-10 тисяч гривень в залежності від регіону. Чинна норма не покриває навіть і половини витрат на поховання.

З метою подолання соціальної несправедливості народним депутатом України Бригинцем Олександром Михайловичем (член фракції Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина") 28 січня 2014 року у Верховній Раді зареєстровано  законопроект під № 4045, яким пропонується привести обсяг допомоги на поховання пенсіонера до вимог Конституції щодо рівності громадян у своїй гідності.

Зокрема, даним проектом вносяться зміни до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та передбачається, що розмір допомоги на поховання пенсіонера змінюється з чинної двомісячної пенсії, яку отримував пенсіонер на момент смерті до розміру в десять мінімальних пенсій за віком на момент смерті.

Як стверджує автор законодавчої ініціативи, прийняття законопроекту дозволить знизити соціальну напругу серед більшості пенсіонерів, що не здатні самостійно відкласти кошти на поховання через мізерний рівень пенсії. Пенсіонери будуть рівні у своїй гідності. У випадку неочікуваної смерті пенсіонера родині померлого не доведеться вишукувати кошти на витрати пов’язані з похованням.

Соціальний захист громадян