Депутати хочуть ліквідувати «Беркут»

Народний депутат України С.Г. Міщенко зареєстрував у Верховній Раді законопроект (№ 3720), яким передбачається ліквідація спеціальних підрозділів міліції особливого призначення.

На думку автору законопроекту, спеціальна міліція, тобто спецпідрозділи швидкого реагування «Беркут», «Сокіл» та інші неодноразово дискредитували себе по відношенню до мирних громадян.

Так, за повідомленнями членів Центральної виборчої комісії, а також друкованих і телекомунікаційних засобів масової інформації, в окремих виборчих округах (м. Києві, Миколаївській області та деяких інших регіонах держави) в 2012 році, за вказівками керівництва правоохоронних органів, були задіяні спецпідрозділи міліції “Беркут”, які штурмували і здійснили захоплення приміщень окружних виборчих комісій та виборчої документації, що в підсумку призвело до перекручення відомостей з встановлення результатів виборів в таких округах.

Але обурення усього народу України, службових осіб, політичних діячів незалежно від партійної чи ідеологічної приналежності, як стверджує Міщенко, викликало побиття мирних громадян в ніч з 29 на 30 листопада 2013 року. Без перебільшення цю ніч можна назвати «чорною» в історії української міліції.

Прийняття зазначеної законодавчої ініціативи на думку її автора сприятиме вдосконаленню законодавства України у сфері правоохоронної діяльності, що підвищить рівень довіри до інститутів держави, в першу чергу, до правоохоронних органів.

Соціальний захист громадян