Молодим мамам добавлять по 3 роки страхового стажу

Мама і дитинаЗ початку 2011 року жінки, які перебували у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку втратили можливість зарахувати цей трирічний період до свого страхового стажу, який є важливою складовою при розрахунку матеріального забезпечення від Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Зумовлено це було тим, що єдиний внесок, який сплачується за особу в період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, спрямовувався лише до Пенсійного фонду України і не сплачувався на користь Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
 
Враховуючи численні звернення застрахованих осіб з цього питання, а також те, що до 1 січня 2011 року період знаходження застрахованих осіб у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку включався до страхового стажу, народними депутатами було запропоновано поновити право молодих мам на зарахування періоду такої відпустки до страхового стажу. На їх думку це дозволило б підвищити соціальні гарантії особам, які виконують таку важливу соціальну функцію як догляд за малолітніми дітьми.
 
І от 19 листопада 2013 року Верховна Рада прийняли відповідний законопроект, який був зареєстрований під номером 3116. Слово залишилося за Президентом. Якщо Віктор Янукович його підпише, період перебування у відпустці по догляду до 3-х років починаючи з 1 січня 2011 року буде зараховуватись до страхового стажу для виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності, яка надається Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.