Держава буде примусово лікувати алкоголіків

За останні роки в Україні продовжується зростання алкоголізації населення (особливо молоді), підвищення кількості хворих на алкоголізм.

При цьому фахівці вважають, що  реальна кількість залежних від алкоголю приблизно у 8 разів більша, ніж та, яка зареєстрована офіційно.

Алкоголізм – захворювання надзвичайного соціального значення. Хворі на алкоголізм можуть бути небезпечними для оточуючих та суспільства внаслідок їх кримінальної поведінки, що в окремих випадках вимагає надання медичної допомоги у примусовому порядку.

Слід зазначити, що при значній непопулярності заходів примусового характеру, у 80-ті роки минулого століття рівень алкогольних психозів знизився у 10 разів, значно зменшилась смертність від захворювань, пов’язаних з алкоголізмом

З метою зменшення показників захворюваності на алкоголізм, кількості тяжких ускладнень,та кримінальних злочинів, пов’язаних з вживанням алкоголю народні обранці (П.С. Цибенко та І.Д. Спіріна) пропонують відновити інститут примусового лікування алкоголіків, зареєструвавши у парламенті відповідний законопроект.

Згідно внесеному законопроекту стане можлива госпіталізація особи до психіатричного закладу в примусовому порядку за умов, якщо її обстеження або лікування можливі лише в стаціонарних умовах, та при встановленні в особи тяжкого психічного  розладу,  внаслідок  чого вона неспроможна усвідомити шкоду вживання алкоголю, наркотичних та не внесених до державного переліку наркотиків речовин і відмовляється від госпіталізації у добровільному порядку.

Реалізація запропонованого законопроекту як стверджують його автори дозволить сприятиме поліпшенню рівня суспільного здоров’я в цілому.

Соціальний захист громадян