Інтернет в Україні стане більш доступним

Темпи зростання кількості Інтернет-користувачів у країні свідчать про необхідність прискорити роботу над забезпеченням українців доступним Інтернет-зв'язком.

З такою заявою виступив Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України Володимир Семиноженко.

Згідно з даними опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного 13-23 вересня 2013 року, в Україні 49,8% дорослого населення користується Інтернетом. Темп приросту протягом лютого 2012 року — жовтня 2013 року становить 16%, що трохи поступається рекордному стрибку в 34% в період з березня 2011 року по лютий 2012 року.

У цілому, за даними статистики, в Україні налічується близько 15,3 млн. користувачів глобальної мережі.

Але, за словами експертів, незважаючи на стабільну тенденцію збільшення користувачів Інтернету, в Україні важливою проблемою залишається рівність доступу абонентів до мережі.

Якщо у великих містах якість і рівень послуг, що надаються провайдерами, нічим не поступається європейському рівню (84% українських користувачів Інтернетом проживають у містах), то жителі сільських районів або малонаселених пунктів частіше відчувають обмеження в технічних можливостях підключення.

За словами Володимира Семиноженка, цю проблему необхідно вирішити, оскільки широке використання інформаційних комп'ютерних технологій дозволяє ефективніше і швидше забезпечити суспільство доступом до багатьох соціальних можливостей і благ.

«Рада з прав людини ООН визнала вільний доступ до мережі Інтернет одним із основних прав людини. Тому в рамках розвитку інформаційних технологій і зв'язку питання подолання цифрової нерівності відноситься до першочергових, — зазначив Володимир Семиноженко. — У той час, коли пропонується все більше онлайнових сервісів і послуг, у тому числі органами влади, коли Інтернет стає важливим джерелом доступу до суспільно важливої інформації, стає все більшим комунікативним майданчиком,  не можна позбавляти частини громадян таких можливостей».

Експерти стверджують, що без подолання розриву в якості надання послуг доступу до Інтернету жителям різних частин країни розвиток інформаційних ініціатив держави, таких як, наприклад, впровадження електронного управління, є вкрай складним.

Слід зазначити, що за висновками міжнародних аналітиків, український Інтернет — один з найдинамічніших і швидкозростаючих сегментів мережі в світі. За кількістю Інтернет-користувачів Україна посідає 33-є місце.

Число українських користувачів в Європейському сегменті становить 3%, і за цим показником у 2012 році наша країна увійшла до десятки «Інтернет-країн» Європи. За даними компанії Akamai, за останній рік в Україні доступ до високошвидкісного Інтернету збільшився на 322%.

Соціальний захист громадян