На продавців шаурми чекає покарання

Стихійна торгівляНа даний час в багатьох населених пунктах однією із серйозних проблем є стихійна торгівля. Особо це стосуються курортних міст, де розповсюдженою практикою підприємницької діяльності є розміщення тимчасових споруд на курортний сезон. Значна частина дохідної частини цих місцевих бюджетів формується саме за рахунок коштів, отриманих при проведенні конкурсів на розміщення тимчасових споруд.

Однак курортний сезон має обмежений час, коли його відвідує значна кількість туристів, а адміністративна відповідальність за розміщення тимчасової споруди без дозвільних документів значно мала в порівнянні з витратами на легальне ведення такої діяльності. При цьому, нерідкі випадки, коли взагалі не представляється можливість скласти протокол про адміністративне правопорушення за відсутністю власника об’єкта, а по закінченню курортного сезону такі особи зникають з спорудою без покарання. 
 
Таким чином, на теперішній час вкрай не вигідно працювати легально. Такі підприємці знаходяться за межами конкуренції з особами, які займаються стихійною торгівлею, а місцеві бюджети недоотримають значну частину коштів.
 
Враховуючи це депутати пропонують поширити адміністративну відповідальність за торгівлю з тимчасових споруд без документів, а також законодавчо врегулювати механізм впливу на несумлінних осіб.
 
З цією метою був розроблений законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо подолання стихійної торгівлі з тимчасових споруд)».
Законопроектом передбачається внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення в частині встановлення адміністративної відповідальності:
 
- за виконання будівельно-монтажних робіт по встановленню тимчасових споруд для ведення підприємницької діяльності на земельної ділянки до отримання відповідного паспорту прив’язки тимчасової споруди (або іншого документу органу місцевого самоврядування чи його виконавчого органу, виданого у відповідності діючого порядку щодо розміщення такої тимчасової споруди). Це надасть можливість припинять вчинення правопорушення щодо торгівлі з тимчасових споруд ще до їх встановлення та заощадить кошти місцевих бюджетів по здійсненню заходів щодо знесення споруди.
 
- за ведення торгівельної та іншої підприємницької діяльності з тимчасових споруд без відповідного паспорту прив’язки тимчасової споруди (або іншого документу органу місцевого самоврядування чи його виконавчого органу, виданого у відповідності діючого порядку щодо розміщення такої тимчасової споруди) працівниками торгівлі, громадського харчування та сфери послуг, громадянами, які займаються підприємницькою діяльністю. Така майнова та матеріальна відповідальність приведе до привабливіше вести таку діяльність легально.
 
Відповідно до положень даного законопроекту працівники міліції та адміністративні комісії виконавчих органів місцевого самоврядування зможе вилучати речі, що є знаряддям або безпосереднім об'єктом правопорушення у випадку відсутності на об’єкті тимчасової споруди паспорту прив’язки цієї тимчасової споруди (або іншого документу органу місцевого самоврядування чи його виконавчого органу, виданого у відповідності діючого порядку щодо розміщення такої тимчасової споруди) та відсутності власника цієї споруди, відмови власником (або іншою особою) його пред’явити, при умові представлення достовірної інформації безпосередньо виконавчими органами місцевого самоврядування щодо ненадання такого паспорта на відповідний об’єкт. Встановлюється строк розгляду судом таких справ на протязі доби.
 
Також будуть внесені зміни до статті 7 Закону України «Про міліцію», якими розширюються підстави інформування начальником відповідного територіального органу Міністерства внутрішніх справ України населення відповідної адміністративно-територіальної одиниці на вимогу відповідної ради протягом п’яті днів. 
Прийняття даного законопроекту не потребує додаткових фінансових витрат з Державного бюджету та буде сприяти легалізації осіб, які здійснювали підприємницьку діяльність з тимчасових споруд без відповідного паспорту прив’язки тимчасової споруди, та збільшенню надходжень до місцевих бюджетів.