В Україні буде створено інспекцію по контролю соціальних послуг

 

Мінсоцполітики спільно з Урядом та органами місцевої влади працює над запровадженням нової моделі надання соціальних послуг.

Як зазначила Міністр соціальної політики України Наталія Королевська, соціальні послуги мають бути доступними та надаватися своєчасно і якісно, а основою нової моделі є створений у Вінниці центр з надання соціально-адміністративних послуг «Прозорий офіс». В такому центрі можливо отримати весь пакет послуг — від соціальної допомоги до перерахунку пенсій. Робота центрів з надання соціально-адміністративних послуг — це європейська практика.

Щоб система працювала ефективно по всій країні, Мінсоцполітики запроваджує Єдину інформаційно-аналітичну систему соціального захисту населення (ІАССЗН).

Також Мінсоцполітики розробило законопроект про створення соціальної інспекції — інструменту внутрішнього контролю, який стежитиме за якістю надання соціальних послуг і захищатиме права громадян.

Ефективна система надання соціальних послуг, на думку Міністра соціальної політики України, має працювати в три етапи.

Перший етап: людина приходить у центр надання послуг, який працює за принципом «єдиного вікна».

Другий — без зайвих довідок і ходінь по кабінетах на основі інформації з єдиної інформаційної бази отримує необхідну послугу.

Третій — соціальна інспекція перевіряє якість надання цієї послуги.