Депутати хочуть заборонити слабоалкогольні напої

 

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 2319а, яким пропонується заборонити виробництво, обіг і рекламу слабоалкогольних напоїв в Україні. Автори проекту запевняють, що така заборона сприятиме збереженню здоров'я нації.

Зміни планується внести до Законів "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", "Про рекламу" та до Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Запропоновано також встановити відповідальність суб'єктів господарювання за порушення нових норм - штрафи:

- За виробництво слабоалкогольних напоїв - 200% вартості виробленої продукції (за оптово-відпускними цінами), але не менше 8 500 грн.;

- За оптову (включаючи імпорт та експорт) і роздрібну торгівлю слабоалкогольними напоями - 200% вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 грн.;

- За зберігання слабоалкогольних напоїв - 100% вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1700 грн.

Скорочення надходжень до державного бюджету України від акцизного збору від слабоалкогольних напоїв, як запевняють автори проекту, буде компенсуватися за рахунок відповідного зростання надходжень від виробництва натуральних напоїв, а також зниження витрат на ліквідацію наслідків зловживань алкоголем.

Соціальний захист громадян