Малюків народжених вдома реєструватимуть по новому

 

Внесено зміни до Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні. Зокрема, уточнено норми щодо державної реєстрації народження дитини поза закладом охорони здоров’я.

Віднині державна реєстрація народження малюків, які з’явилися на світ не в пологових будинках, проводиться не тільки на підставі медичного свідоцтва про народження або медичної довідки про перебування дитини під наглядом лікувального закладу (форма №103-1/о), а й на підставі висновку про підтвердження факту народження дитини поза закладом охорони здоров’я.

Нагадаємо, що форма зазначеного висновку, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 09.01.2013 №9.

Відповідно до постанови якщо медичним закладом не проводився огляд жінки та дитини, факт такого народження має підтвердити медична консультаційна комісія. Вона розглядає це питання за письмовою заявою жінки, яка народила дитину, або її чоловіка, родичів чи представника служби у справах дітей.

Крім письмової заяви, не пізніше одного тижня з імовірного дня народження такого малюка слід також надати комісії: паспорт або інший документ, що посвідчує особу; обмінну карту пологового будинку або відділення чи виписку з медичної карти; результати аналізів, ультразвукового дослідження, проведених під час вагітності; копію картки виклику швидкої допомоги; довідку про генетичну спорідненість між жінкою та дитиною; медичну довідку лікарсько-консультативної комісії про огляд немовляти та довідку  про огляд жінки для підтвердження факту нещодавніх пологів.

Рішення про підтвердження народження приймається у разі, коли імовірна дата пологів жінки збігається з вірогідним віком дитини або за наявності довідки про генетичну спорідненість. За результатами аналізу документів комісія не пізніше 10-ти календарних днів з моменту їх отримання приймає рішення про підтвердження або спростування факту народження дитини, складає висновок, а за потреби звертається до  Головного управління МВС.

Після підтвердження комісією факту народження дитини заклад охорони здоров’я, під наглядом якого перебуває немовля, видає заявникові медичну довідку,  яка є підставою для проведення державної реєстрації народження дитини в органах державної реєстрації актів цивільного стану.

Наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування.

Соціальний захист громадян