Підписано закон про запровадження комендантської години

 

Президент України підписав Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку перебування дітей у закладах, в яких здійснюється діяльність у сфері розваг в нічний час", прийнятий Верховною Радою 16 травня поточного року.

Даним законом забороняється дітям до 16 років з 22:00 до 06:00 перебувати у закладах, в яких проводиться діяльність у сфері розваг, та закладах громадського харчування, якщо їх не супроводжує хоча б один з батьків або інший законний представник дитини.

Згідно з пунктом 14.1.46. статті 14 Податкового кодексу діяльність у сфері розваг - господарська діяльність юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, яка полягає у проведенні лотерей, а також розважальних ігор, участь в яких не передбачає одержання її учасниками грошових або майнових призів (виграшів). Таким чином, діти не зможуть ходити не тільки в нічні клуби, паби, бари, а й в комп'ютерні клуби, боулінг-клуби, інтернет-кафе тощо

У той же час, під заборону не потрапляють заклади культури - наприклад, театри, кінотеатри, філармонії, будинки культури тощо

Власників і посадових осіб розважальних закладів та закладів громадського харчування зобов'язали вживати заходів щодо недопущення в такі заклади дітей в зазначений час.

Тому вони мають право вимагати у відвідувачів своїх установ документи, що підтверджують досягнення ними 16-річного віку.

За невиконання вимог щодо перебування дитини в даних закладах передбачена адміністративна відповідальність - власникам, посадовим особам закладів, підприємцям загрожує штраф 20 - 50 неоподатковуваних мінімумів (340- 850 грн.) , а за повторне порушення протягом року - 50 - 100 неоподатковуваних мінімумів (850- 1700 грн.).