З реклами зникнуть лікарі


 
Життя та здоров’я людини визнається в Україні найвищою соціальною цінністю, а Конституція України гарантує право кожного громадянина на охорону здоров’я.
 
Утвердження та забезпечення прав і свобод людини  є головним обов’язком держави. 

В той же час, ми не рідко бачимо, що в  засобах масової інформації дедалі частіше рекламують різноманітні товари (зубна паста, біодобавки, трав’яні настої, антисептичні розчини) медичні працівники або особи, зовнішній вигляд яких імітує медичних працівників. 

Здебільшого, людина сподіваючись розв’язати свої проблеми зі здоров’ям,  вірить надмірній чи навіть явно недобросовісній рекламі товарів, які рекламують медичні працівники або особи,  зовнішній вигляд яких їх імітує, бо вважає, що цей товар має додаткові лікувальні властивості, чи виключно вживання саме цього одного товару допоможе  зміцнити здоров’я. 

Існує так звана презумпція довіри людини до лікаря, яка полягає в тому, що його порада чи рекомендація є авторитетною і має найвищий рівень правдивості, корисності, моральності  та професійності. 

Враховуючи те, що в рекламі споживач бачить лікаря чи інший медичний персонал, він апріорі сприймає цей товар з додатковими лікувальними  властивостями які можуть поліпшити здоров’я. 

Однак найгірше, коли  реклама побудована таким чином, що  споживач  купує товар з метою позбутися проблеми зі здоров’ям, попередньо не звертаючись за консультацією до лікаря.  Громадяни  витрачають чималі гроші на товари, які начебто мають оздоровчі властивості, та додатково переплачують за оздоровчий ефект, який  зазвичай є досить сумнівним, недоведеним, чи відсутнім.  

Людині важко судити про недобросовісність цієї реклами чи оцінити властивості товару, але коли  бачить у  рекламі медичного працівника, тоді всі сумніви зникають.

Тому для посилення захисту громадян України, убезпечення споживачів від недобросовісної реклами народний депутат України О.І. Гелевей пропонує заборонити рекламу товарів медичними працівниками або особами, зовнішній вигляд яких імітує  медичних працівників, шляхом внесення змін до Закону України «Про рекламу»

Відповідний законопроект зареєстрований у Верховній раді України під номером 2170а.