Ляшко пропонує притягувати до кримінальної відповідальності за продаж неповнолітнім алкоголю та сигарет

Ляшко пропонує притягувати до кримінальної відповідальності за продаж неповнолітнім алкоголю та сигарет

 

Нещодавно народний депутат України О. Ляшко подав до Верховної ради проекту Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо збереження здоров’я молодих поколінь та встановлення кримінальної відповідальності за продаж неповнолітнім алкогольних напоїв та тютюнових виробів).

В останні роки стан здоров’я населення України настільки погіршився, що ця проблема виросла до рівня загрози національної безпеки. Катастрофічне скорочення термінів життя, перевищення на 7% показників смертності над народжуваністю, різке зниження якості життя окремої людини і здоров’я нації в цілому обумовлює необхідність підняття проблеми паління та вживання алкоголю на один з першочергових державних рівнів. За даними Всесвітньої  організації охорони здоров’я кожен четвертий підліток в Україні викурює першу сигарету у віці 10 років. Від хвороб, наслідком яких є тютюнопаління, щорічно помирає 5,4 мільйона осіб. Тобто 1 з 10 смертей у світі спричинена саме вживанням тютюнових виробів. Алкоголізм є не меншою бідою: він посідає друге місце після тютюнопаління за рівнем шкідливого впливу на здоров’я людей і смертності серед населення. Так, 40 тисяч осіб щорічно Україна втрачає безпосередньо від алкоголю, а якщо взяти ще захворюваність, злочинність, то буде значно більше.

Відбувається вимирання нашого народу. Є ненормальною ситуація, коли зараз будь-яка особа 8-17 років може вільно купити цю смерть в звичайному магазині. Діти і підлітки ще не здатні повною мірою усвідомлювати, що вони коять і до яких наслідків це призведе.

Вживання спиртних напоїв і тютюнопаління в підлітковому і юнацькому віці полягає у виникненні залежності, яка поступово переходить у тяжкі захворювання і призводить до необоротних жахливих наслідків. Ми повинні захистити наших дітей. Адже, через відсутність життєвого досвіду та чітких життєвих орієнтирів, молоді люди, опиняючись в оточенні, де позитивно відносяться до алкоголю та тютюнопаління, не в змозі протистояти негативному впливу перекручених цінностей, потрапляють у залежність від такого оточення.

Останнім часом приймалися законодавчі акти щодо заборони продажу алкогольних напоїв та тютюнопаління, але, як бачимо, їх виявилося недостатньо. І сьогодні можна побачити підлітків, які бродять вулицями із пляшками пива. Зупинити підліткову алкоголізацію та тютюнопаління зможе лише запровадження кримінальної відповідальності за продаж (реалізацію) алкоголю та сигарет.

Потрібно зупинити вимирання українського народу. Саме тому, продаж алкоголю та сигарет особам до 18 років повинно визнаватися суспільно-небезпечним діянням, а винні особи повинні нести відповідальність відповідно до Кримінального Кодексу України.

Метою цього проекту є збереження здоров’я майбутніх поколінь, зупинення алкоголізації та тютюнопаління серед неповнолітніх.

Пропонується встановити у якості основних напрямів державної політики заборону тютюнопаління особами до 18 років, встановити заборону продажу (реалізації) неповнолітнім алкогольних напоїв та тютюнових виробів, а також запровадити кримінальну відповідальність за продаж (реалізацію) неповнолітнім алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Прийняття цього проекту Закону забезпечить зупинення алкоголізації та тютюнопаління серед неповнолітніх, а також сприятиме збереженню здоров’я молодого покоління української нації в майбутньому.

 

Соціальний захист громадян