На телебаченні стане менше реклами

На телебаченні стане менше реклами

 

З кожним роком кількість та тривалість перерв на рекламу під час трансляції телевізійних програм постійно збільшується.

Власники телеканалів, маючи на меті отримати надприбутки від розміщення реклами, систематично порушують частину третю статті 13 Закону України “Про рекламу” та частину першу статті 14 Європейської конвенції про транскордонне телебачення, згідно з якими реклама має бути розміщена таким чином, щоб не завдавати шкоди цілісності та змісту програми.

Крім того, деякі телеканали грубо порушують п.1 ч.2 статті 22 Закону України “Про рекламу”, яка забороняє рекламу алкогольних напоїв на радіо та телебаченні з 6 до 23 години.

Не маючи змоги визначити тривалість перерви на рекламу, телеглядачі – громадяни України – змушені переглядати все, що їм нав’язують власники телеканалів. Усе це є порушенням прав та свобод людини та громадянина.

У зв’язку з цим, з метою впорядкування переривання рекламою телевізійних програм та захист інтересів телеглядачів народний депутат України Блавацький М.В. пропонує внести відповідні зміни до Закону України «Про рекламу».

Зокрема, пропонується встановити, що розміщення реклами під час трансляції телевізійних програм має супроводжуватися інформацією про час, що залишився до завершення перерви на рекламу або початку продовження їх трансляції.

Як стверджує Блавацький М.В. прийняття зазначеного проекту Закону спрямоване на врахування інтересів глядачів вітчизняного телебачення щодо інформування про час завершення реклами під час трансляції телевізійних програм.