Як оплатити лікарняні за відсутності коштів у страхувальника?

Відповідно ч. 4 ст. 50 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" від 18.01.2001 р. N 2240-III (далі - Закон 2240),

 

якщо через відсутність коштів на своїх банківських рахунках або через їх арешт страхувальник має заборгованість із виплати матеріального забезпечення, передбаченого цим Законом, більше ніж за один календарний місяць понад строки, встановлені статтею 52 цього Закону, за заявою застрахованої особи чи осіб, які мають право на одержання матеріального забезпечення, фінансування такого забезпечення здійснюється виконавчою дирекцією відділення Фонду за місцем реєстрації страхувальника з наступним відшкодуванням страхувальником виплачених Фондом коштів.

 

Механізм реалізації цієї норми викладений в листі Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 19.08.2010 р. N 07-35-1599.

Згідно з роз’ясненнями Фонду - підставою для виділення виконавчою дирекцією відділення Фонду коштів на фінансування матеріального забезпечення є надана страхувальником виписка банківської установи про відсутність коштів на банківських рахунках, довідка-розрахунок про суму допомоги, яку необхідно профінансувати, завірена в установленому порядку відповідними підписами посадових осіб та печаткою страхувальника, та заяви застрахованих осіб чи осіб, які мають право на одержання матеріального забезпечення, про фінансування матеріального забезпечення.

Від себе хочемо зазначити, що Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 8 липня 2010 року № 2464-VI з 1 січня 2011 року будуть внесені зміни до Закону № 2240, зокрема, буде виключена ч. 4 ст. 50, що наразі дозволяє, як зазначалося вище, надавати матеріальне забезпечення застрахованій особі за відсутності коштів у страхувальника.