Як оплатити лікарняні, які припадають на час вимушеного прогулу працівника поновленого на роботі?

Мінпраці розглянуло випадки оплати листків непрацездатності, які припадають на період оплати за час вимушеного прогулу по рішенню суду (лист від 08.09.2010 р. N 9602/0/14-10/18).

 

Частиною 11 статті 35 Закону України від 18.01.2001 р. № 2240-III "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" передбачено, що у разі настання тимчасової непрацездатності застрахованої особи у період вирішення спору про незаконність її звільнення з роботи допомога по тимчасовій непрацездатності надається за умови поновлення застрахованої особи на роботі з дня винесення такого рішення відповідним органом. 

Тому, як вважає Мінпраці, якщо працівника було поновлено на роботі, то листки непрацездатності, які припадають на період вимушеного прогулу, підлягають оплаті. При цьому виплата за час вимушеного прогулу, яка була виплачена за рішенням суду та припадає на дні хвороби працівника, повинна бути утримана, а замість неї призначена та виплачена допомога по тимчасовій непрацездатності згідно з листками непрацездатності.

Варто зазначити раніше були зовсім протилежні роз’яснення застосування даної норми.

Так, згідно роз’яснень головного спеціаліста відділу страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності Мінпраці Наталії Гришагіної (опублікованому в «Віснику податкової служби України», грудень 2008 р., № 48 (523), с. 12 (www.visnuk.com.ua)), якщо відкритий після звільнення листок непрацездатності засвідчує непрацездатність за період, наприклад, з 30.09.2008 р. по 09.10.2008 р., а рішення про поновлення працівника на посаді суд ухвалив 06.10.2008 р., то йому слід виплатити допомогу за період непрацездатності з 06.10.2008 р. по 09.10.2008 р.

Тобто, оплаті підлягають ті дні тимчасової непрацездатності, які були саме після проголошення рішення суду, а за дні до проголошення - особа отримає середній заробіток за час вимушеного прогулу.

На нашу думку саме другий підхід є правильним, оскільки, в ч. 11 ст. 35 Закону № 2240 чітко зазначено, що допомога по тимчасовій непрацездатності надається за умови поновлення застрахованої особи на роботі саме з дня винесення такого рішення відповідним органом.

 

Проте останнє слово за профільним міністерством – Мінпраці.