Хто має сплачувати часткову вартість путівки?

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності повідомив, що Порядком отримання путівок застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду, затвердженим постановою правління Фонду від 25.02.2009 N 12 не визначено, хто має сплачувати часткову вартість путівки.

У зв’язку з цим Фонд зауважує, що підприємство може взяти на себе витрати по оплаті часткової вартості путівки в розмірі 50 % її вартості з урахуванням пункту 4.13 вищенаведеного Порядку. 

При цьому така оплата розглядається як інші заохочувальні та компенсаційні виплати для працівника та має бути обкладена податком з доходів фізичних осіб і з неї повинні справлятися страхові внески.

Сума часткової оплати за путівку має бути відображена в звітності по коштах Фонду за формою Ф4-ФСС з ТВП (у рядку 6 таблиці III).

Ці кошти є додатковим надходженням для Фонду і в бухгалтерському обліку страхувальника мають бути відображені за кредитом субрахунку 652.

Детальніше дивіться лист ФСС з ТВП від 27.07.2010 р. N 06-32-1478.