Одинока матір має право на додаткову відпустку до 10 днів

Тривалий час не було чіткого визначення поняття одинокої матері. Більшість жінок, виховуючи дитину самостійно, навіть не здогадувались, що підпадають під визначення «одинока матір» та мають право на додаткову відпустку, яка з 1 січня 2010 року складає 10 календарних днів.

Після набрання чинності Закону України «Про відпустки» поняття одинокої матері (для надання відпусток) конкретизувалось.

п. 5 частини дванадцятої ст. 10 визначає одиноку матір як таку, що виховує дитину без батька. Отже, участь батька або інших осіб в утриманні дитини не позбавляє матері статусу одинокої.

До категорії одинокої матері відносяться: жінка, яка не перебуває у шлюбі й у свідоцтві про народження дитини якої відсутній запис про батька дитини або запис про батька зроблено у встановленому порядку за вказівкою матері; вдова; жінка, яка виховує дитину без батька (у тому числі розлучена жінка, яка виховує дитину без батька, незважаючи на факт отримання аліментів, і жінка, яка вийшла заміж, але її дитина новим чоловіком не усиновлена).

В своєму Листі від 21.07.2010 р. № 215/13/116-10 Мінпраці надає роз’яснення, що відповідно до ст. 19 Закону «Про відпустки» жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, одинокій матері, батьку, який виховує дитину без матері (у тому числі й у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла дитину під опіку, надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (ст. 73 КЗпП).

Детальніше читайте в розділі "Аналітика".