Усі 18 морських портів України буде передано в концесію

Усі 18 морських портів України буде передано в концесію

 

Постановою № 1055 «Деякі питання надання в концесію об’єктів державної власності» Кабінет Міністрів України вніс зміни до Переліку об’єктів права державної власності, які можуть надаватися у концесію, і дозволив надавати в конценсію приватним інвесторам усі українські порти.

Згідно з Постановою майно підприємств, як цілісні майнові комплекси, що забезпечують комплексне надання послуг у сфері функціонування інфраструктури морського транспорту стають об’єктами концесії. Таким чином в межах одногно порту може бути реалізовано декілька концесійних угод. При цьому стратегічні об’єкти інфраструктури порту, зокрема портова акваторія, засоби навігаційного обладнання, системи управління рухом суден, не передаватимуться в концесію. Про це йодеться у нещодавно прийнятому Законі «Про морські порти України».

Міністерство інфраструктури України обиратиме концесіонера за результатами концесійного конкурсу. Постанова КабМіну зобов’язала Міністерство інфраструктури України, Міністерство економіки та Міністерство фінансів врахувати при розробці умов концесійних конкурсів і концесійних договорів, зобов’язання (у тому числі кредитні), пов’язані з активами, що передаються у концесію. За розробленим порядком ці зобов’язання передадуть концесіонеру.

Уряд планує, що впровадження концесійних проектів відновить та збільшить потужності портів, створить додаткові вантажопотоки у порти та підсилить їх конкурентоспроможність. 

 

 

Соціальний захист громадян