У НБУ запевнили, що податок на продаж валюти захистить українців

У НБУ запевнили, що податок на продаж валюти захистить українців

 

Податок на продаж іноземної валюти захистить населення України від валютних спекулянтів. Про це сьогодні на прес-конференції повідомив голова Комітету НБУ щодо запобігання проведенню недобросовісних валютних операцій Юрій Горшков.

"Цей податок націлений не на звичайних українців. Навпаки, він націлений на захист звичайних громадян. Він спрямований на те, щоб спекулянти, які заробляють на побоюваннях звичайного населення, не отримували надприбуток", - сказав Горшков.

За його словами, перед набуттям чинності закону про введення податку на продаж валюти буде "значний" перехідний період - не менше двох місяців.
"За цей час будь-хто, у кого є заощадження у валюті, може визначитися з тим, яку частину своїх заощаджень залишити в гривні на якісь нагальні потреби, а яку - у валюті. Незручності для населення в цьому разі будуть мінімальними", - розповів Горшков.

Він підкреслив, що НБУ рішуче налаштований на боротьбу з валютними спекулянтами.

"Є люди, які розраховують на певну паніку, пов'язану з очікуваннями населення щодо курсу ... Ми вважаємо, що настав час для рішучих дій з припинення спекуляцій готівковою валютою", - зазначив Горшков. 

 

Соціальний захист громадян