В Україні введуть новий вид молочних продуктів

В Україні введуть новий вид молочних продуктів

 

Уряд вніс на розгляд до Верховної Ради законопроект, яким передбачено введення нової продуктової «лінійки» - молоковмісних продуктів.

Законопроект внесе зміни до Закону України «Про молоко та молочні продукти» і до деяких законів, які стосуються посилення заходів по боротьбі з фальсифікацією молочних продуктів. Термін «молоковмісний продукт» вводиться для позначення всіх продуктів, вироблених із застосуванням штучних замінників молока або його компонентів (жирів, лактози). Такий продукт обов’язково маркуватиметься, і інформація про замінники повинна буде друкуватися на упаковці шрифтом, розмір якого станитиме 80% від розміру найбільшого напису (в назві) на упаковці.

Причиною розробки цього законопроекту є низька якість молока в Україні. Українське молоко вищого сорту в США не підпадає навіть під категорію непридатного. Нізький рівень якості пояснюється примітивними умовами утримання худоби та відсутністю санітарно-гігієнічних умов в приватному секторі, де зосереджено 80% усього виробництва молока в країні. 

 

Соціальний захист громадян